Vos ne pirmas dalykas, kurį ten pamačiau:
“Keli budai, kaip galite isgyventi THREADS programeleje:
1. Nesivelkite i rimtas diskusijas.
2. Neisizeiskite, jei jus pyzdavoja, cia taip galima.
3. Niekada nieko neblokuokite, nebent tai uzpisantis influenceris.
4. Kai prasimusit thread’suose, nepamirskit, kas buvo jusu pirmieji sekejai.
6. neprisipisk, kad praleidau 5 punkta.”
Threads taisyklės buvo rimtas reikalas.
Jokių reklamų, jokio instagraminio, linkdininio, feisbukinio chlamo — kalbėkit apie simpatijas, silpnybes, obsesijas, šūdus, juokaukit, blevyzgavokit. Standartinis threads’as 2023 gruodį: “Labanakt visiems, isskyrus vaikinus, kuriem labiausiai patinka blondes”.
Senbuviai, į platformą atėję savaite anksčiau nei naujokai, degino nepritapusius. Krito ir A-listerių.
Rolandas Mackevičius įkėlė selfį — tabu toje Threads eroje — ir sugėrė marias heito. Rolas galantiškai visus išvadino nevykėliais, pasiuntė nx ir ištrynė įrašus.
Kai podkaste apie patirtį Rolas kalbėjo su pasibjaurėjimu, tarsi išgyvenęs Vietnamą, jo trauma buvo juokinga ir suprantama vienu metu. Mantas Stonkus, irgi threaderis, nesutiko - jis kur kas pozityviau bendruomenę lygino su mIRC laikais, a la kas dėjosi Threads buvo miela, bet nieko naujo ant mūsų Marijos žemės.
Neblogai ėjosi Vaidui Baumilai, kuris užsivedė nuo pizdavonių, chebriukus siuntė atgal ir virto saviaku. Merūnas tapo visų mylimuku, keldamas pošlo dėdės bajerius, o kartais eidamas ant šlykštalo: “Blemba, po plaučių uždegimo valosi plaučiai, atsikrenkščiau, tai supratau, kad pietūs jau pavalgiau… mmm”.
Priviso komikų, kurie judesį stebėjo per ironišką atstumą. Bet koks komiko laikas soc. medijoje buhalteriškai nurašomas į darbą — gi reikia sekti trendus, aktualijas, ten aplinką.
Bet absoliuti dauguma vartotojų — buvo ir yra — paprasti žmogeliukai.
Gimė žargonas. Kai rašydavai ne bajerį, turėjai pradėti žodžiu “Rimtas.” Threads buvo perkrikštyti į Trydos, o threaderiai — į tryderius.
Tai buvo chaosas, kur pats kaltas, jei nepagauni.
Vartotojai pareigingai rašė apžvalgas — kas naujo platformoje? Koks žinomas žmogus prisijungė, kas gerai varo, kas pasigaidino?
Buvo gyvi susitikimai. Mytas Spartoje, vadinamasis sąstrydis. Po to Kaune, Kultūroje, ne taip sėkmingai vykęs, nes keli papuvę obuoliai pripiso, padaužė bokalų, sulaužė baldų, nesusimokėjo, pavėmė, patriukšmavo. Kitą rytą visi bendrai apsimoralkino.
Bet chebra nepasidavė, estafetę perėmė Remis Retro — tryderis iš prigimties, arba kaip jis rašė: “krw pamazu darosi aisku kad cia yra vienintele vieta kur zmones mane supranta” – ir suorganizavo visos Lietuvos mytą, kur shaikele ishsitashke like there’s no tomorrow. Atleiskit, čia buvo geriausia jaunimo šnektos imitacija, kurią pajėgiau.
Euforija tankiai tvyrojo apse. Liejosi pagyros: ta yra Threads ikona, anas — shitpost’ų karalius. Geriausia platforma, myliu visus, mergytės dešymkės, berniukai žavūs, įsimylėjau, esam juokingesni kasdienybėje nei profesionalūs komikai ant scenos.
Kaip išsireiškė viena tryderė:
“Aš jum pasakysiu, eina nx kaip aš visus jus myliu čia. Nebegaliu tylėt. Turiu du gyvenimus: iki threads ir po jų. Jūs mano antra šeima, psichologai, greitoji pagalba. Ačiū. Patraukė ant meilės vakarop.”
Buvo rimto veido pareiškimų, kad Threads tuoj pakeis Lietuvą:
“Rimta. Aš pažįstamas su nemažai žmonių iš komunikacijos ir komedijos pasaulio. Dauguma jų vierchų žiauriai heitina threads dabar. Pagaliau supratau kodėl: ant akių kyla nauja kultūra ir tai reiškia, kad gana greit jų triukai išlikti relevant nustos veikti. Also nėra nieko triukšmingiau už dėmesio negavusį narcisistinį dūxą iš paupio.
Pirma jie tave ignoruoja, tada iš tavęs juokiasi, paskui cypia podcastuose, kad buvo paroastinti už selfie, o tada tu nusivalai pimpalą jų mamoms į veidus.”
Beje, visi, kurie pažįsta nemažai žmonių iš komunikacijos ir komedijos pasaulio, savo sakinius pradeda nuo: pažįstu nemažai žmonių iš komunikacijos ir komedijos pasaulio. Tikrai tikrai.
Pylėsi įrašai: o dieve, mane seka jau 700. Jūsų jau 1000! Negaliu patikėti, kad 3000 skaito mano blevyzgas, jūs nerealūs. Neišvengiamai susiformavo hierarchija, bent jau hierarchijytė. Mes neturim čia vierchų, sakė naujieji vierchai.
Threads žvaigždės, imdami šimtus laikų ant kiekvieno pastebėjimo, kad ir kokio nereikšmingo, negalėjo neužkibti ant dėmesio narkotiko.
Iiiir tada sukilo šitstormai, bet tokie D-lygio. Kažkas susikūrė uždarą grupinį četą — kiti jautėsi atstumti. Kitas, jau dyydelis vyras, rašinėjo flirto žinutes 17-metėms tryderėms. Buvo sunku susekti visas dramas, jos trukdavo 48 valandas ir jei neatsidarei apso tom dienom, po to jau nieks koherentiškai nebepaaiškins, ką praleidai.
Pykčiai, nesutarimai, stūmimai, pavydas, visas tas negatyvas, kurį siejam su tradicinėm platformom — jau Trydose!
Atslinko masė jaunesnių vartotojų ir jų gausoje ištirpo platformos specifiškumas. Chaosas nedingo, bet tapo pažįstamu, netgi nuobodžiu.
Dabar čia rasite: komentarų apie politiką, sportą, aktualijas. Selfių bus ir emodžių, anksčiau pusiau draustų. Gali reklamą pist, nieks nieko nesakys. Bet nėr kam — influenceriai arba nubaidyti, arba mato, kad neapsimoka dirbt ant šito kanalo.
Senbuviai karts nuo kartu nupurto kokį pastebėjimą ir grįžta į letargą. Komikai aprimo — surinko info, nebeįdomu.
Dabar ten matau tokias žinutes:
“Papasakokit anekdotą, nes depresija puola”
“Like ir nusizudau”
“Aš durna jauna prisidariau tatkių, o dabar vaikštau į lazerinę šalint 🫠”
“kai uzpisa, kai zmogus yra ziauriai patrauklus, bet tiesiog wps nejuokingas”
Smarkiai nesiskiria nuo klasikinių trydų, bet trūksta cinkelio. To maišto prieš stabus, entuziazmo, polėkio, aštrumo.
Trūksta jausmo, kad stebi kažką unikalaus.
Prieš akis įvyko soc. tinklo speedrun’as. Per pusę metų Threads pragyveno tai, ką Feisbukas patyrė per dešimtmetį.
Yra tų, kurie vis dar myli šią platformą. Randa čia ko ieško.
Gerai. Nusistovės pusiausvyra, negali gi Threads keistis kas pusę metų. Susisėdės vartotojai, įgys įpročius, kurs naujas bendruomenes, atsigaus keli senbuviai. Bus kažkas naujo, įdomaus.
Bet, turiu pasakyti, aš pažįstu nemažai žmonių iš komunikacijos ir komedijos pasaulio ir nieks Threads’ų nebeheitina.
Share this post